Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin partisinden istifa etmesi gündeme bomba gibi düştü. İlgezdi, istifa sebebini açıklarken "Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor. " ifadelerini kullandı.

Parti Sözcüsü Deniz Yücel ise İlgezdi'nin istifa açıklamasına "Bir kişiye yakınlık ya da uzaklık asla kriter olamaz. Hele hele Kılıçdaroğlu gibi CHP'nin uzun süre genel başkanlığını yapmış bir kişiye yakınlık ve uzaklığın kriter olması asla ve asla söz konusu değildir"  sözleriyle yanıt verdi.

Saymaz: Gerçekten Fıkra Gibi...

İstifa ardından değerlendirmesini sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşan Gazeteci İsmail Saymaz, İlgezdi'nin dördüncü kez aday gösterilmediği için istifa ettiğini, eşinin ise halen CHP'den milletvekili olduğunu söyledi. Syamaz konuya ilişkin "Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dördüncü kez aday gösterilmediği için CHP’den istifa edip bağımsız aday oluyormuş. Gel gör ki… İlgezdi’nin eşi şu an CHP milletvekili. Gerçekten fıkra gibi." yorumunda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İlgezdi X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

''Cumhuriyet Halk Partisi'nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor. 

Tansu Çiller, İstanbul'da desteklediği ismi açıkladı! Tansu Çiller, İstanbul'da desteklediği ismi açıkladı!

CHP'nin her kademesinde gece gündüz görev yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür.

Partimizin değerlerini bu kadar hoyratça harcamasına gönlüm razı değildir.

Bu vesileyle 40 yıllık mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimizden istifa ediyorum.

Editör: Nigar Topcu