Sasa ve Hektaş cezası ne zaman bitiyor? Hektaş, Sasa brüt takas ne zaman bitiyor?

Sasa ve Hektaş hisseleri için geçici tedbir Borsa İstanbul'da geçen aylarda yatırımcıların gözdesi olan şirket Sasa Polyester ve Hektaş için bir ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri uygulanacak. Borsa İstanbul'un açıklamasına göre 22 Şubat'a kadar uygulanacak tedbirler şöyle...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul karar aldı. Sasa Polyester ve Hektaş hisselerinde bugünden itibaren bir ay süreyle açığa satış ve kredili işlem ile brüt takas tedbirleri uygulanacak. Amaç, yatırımcıları sert fiyat hareketlerinden korumak.

Borsa İstanbul’un açıklamasına göre 22 Şubat’a kadar uygulanacak tedbirler şöyle;

Açığa satış ve kredili işlem yasağı

Brüt takas

Emir iptalinin, emir miktar azaltımıyla emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması

KAP‘a iki şirket için yapılan açıklamalarda, Gözetim Tedbirleri Yönergesi’ni hükümleri çerçevesinde, piyasadaki işlemler nedeniyle tedbir işlemleri uygulacağı belirtildi.

Sasa hisseleri cuma kapanışını yüzde 0,17 düşüşle 120,50 liradan ve Hektaş yüzde 0,26 artışla 38,30 liradan tamamladı.

Gündemdeki şirket Sasa Polyester

‘Sasa Polyester Sanayi A.Ş.’nin hisse değeri sadece bir senede yedi katına kadar çıktı. Şirketin bu yükselişi ABD merkezli Bloomberg ajansına dahi haber oldu, analistlerin bunu açıklamakta zorlandığı belirtildi.

Şirket son dönemde iki sermaye piyasası aktörü arasında da anlaşmazlığa yol açmıştı.

Sasa, kasımda yabancıların en çok işlem yaptığı hisse konumundaydı.

Şirket son olarak Ekim 2021’de kararlaştırdığı hisse geri alım programını sonlandırdığını duyurmuştu. Şirkette aynı zamanda hissedar Erdemoğlu Holding’in 2,5 milyon nominal tutarlı hisse sattığı açıklanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN