Şarkıcı Gülşen için istenen ceza belli oldu

Şarkıcı Gülşen Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde İmam Hatip Liseliler hakkında söylediği sözlerle mahkemelik olmuştu. Bu sözleri yüzünden tutuklanan Gülşen daha sonra serbest bırakılmıştı. Davası tutuksuz devam eden Gülşen hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı Güşen Çolakoğlu'nun 1 yıldan 3 yıla kadar hapsini istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gülşen Çolakoğlu'na istenen ceza belli oldu! Gülşen Çolakoğlu hakkında 3 yıla kadar hapis cezası talep edilen davada mütalaa açıklandı.Savcılık, şarkıcı Gülşen hakkında 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde, imam hatip liselilere yönelik sözlerinden dolayı, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Gülşen, bir konserinde, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadesi sonrasında gözaltına alınmıştı.

GÜLŞEN DAVASININ GEÇMİŞİNDE NE OLMUŞTU?

Gülşen’in nisanda verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş. Sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir video aylar sonra dolaşıma sokulmuştu. Kime söylendiği belli olmayan söz konusu ifadenin yer aldığı videonun yayılmasının ardından Twitter’da ‘#GülşenTuklansın’ diye etiket açılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında soruşturma başlatmıştı. 

Daha sonra sözleri hakkında özür dileyen Gülşen, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım..."

AVM'de gözaltına alınan Gülşen, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçlamasıyla tutuklanmıştı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN