Yeni sezonun en heyecanlı anlarından biri olan Şampiyonlar Ligi kura çekimi heyecanla bekleniyor. İşte, kura çekimi tarihi ve turnuva aşamaları…

Avrupa'nın en prestijli kulüp turnuvası olan UEFA Şampiyonlar Ligi için nefesler tutuldu. Gruplara kalacak takımların belirleneceği kura çekimi için heyecan dorukta. Peki, Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne zaman yapılacak? İşte, turnuva süreci ve önemli tarihler…

Bu sezondaki Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçları 29 Ağustos Salı ve 30 Ağustos Çarşamba günü oynanacak. Eşleşmeleri geçen takımlar, turnuvanın grup aşamasına katılmaya hak kazanacak.

Şampiyonlar Ligi grup aşamasının belli olacağı kura çekimi ise 31 Ağustos Cuma günü gerçekleşecek. Katılımcı takımların gruplara dağılımı bu çekimle netleşecek.

Avrupa futbolunun zirvesindeki turnuva, heyecan dolu maçlara sahne olacak. Sezonun ilk maçları 19-20 Eylül tarihleri arasında oynanacak. Gruplardaki son karşılaşmalar ise 12-13 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

Son 16 turu maçlarının kura çekimi ise 18 Aralık tarihinde yapılacak ve eşleşmeler belirlenecek. İlk maçlar, 13-14 Şubat ve 20-21 Şubat tarihlerinde oynanacak. Çeyrek finale yükselen takımlar, 5-6 Mart ve 16-17 Mart tarihlerinde rövanş maçlarıyla belirlenecek.

Çeyrek finalin ilk maçları 9-10 Nisan 2024 tarihinde oynanacak. İkinci maçlar ise 16-17 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Yarı finalin ilk maçları ise 30 Nisan-1 Mayıs tarihinde oynanacak. İkinci maçlar ise 7-8 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak.

Heyecanla beklenen final maçı ise 1 Haziran 2024 tarihinde Wembley Stadyumu'nda gerçekleşecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde heyecan dolu maçlar ve unutulmaz anlar için takvimdeki bu tarihleri not etmeyi unutmayın!

Editör: Nigar Topcu