Sadettin Saran'dan istifa tezahüratları için çok konuşulacak paylaşım!

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin oynadığı lig maçlarında yükselen 'Hükümet istifa' tezahüratları büyük olaylara sahne olmaya devam ediyor. Son tepki de Fenerbahçe'de başkanlığın en güçlü adaylarından ünlü iş insanı Sadettin Saran'dan geldi. Saran bir video paylaşarak 'Anayasal protesto hakkını kullananlara 'devlet düşmanı' denilemez' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fenerbahçe Beşiktaş maçlarında yaşanan istifa tezahüratlarının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, "Maçlar ya seyircisiz oynansın ya da gerekli tedbirler alınsın" çağrısını yapıp taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü'nün üyeliğinden istifa etmişti. İstifa olayının ardından başlayan kaos ise devam ediyor.

Fenerbahçe'de başkanlığın en güçlü adaylarından ünlü iş insanı Sadettin Saran, 'Hükümet istifa' tezahüratları hakkında bir video paylaştı. Saran, "Anayasal protesto hakkını kullananlara 'devlet düşmanı' denilemez. 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçte demokrasiye sahip çıkanlar da yine tribünler olmuştur" dedi.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ardından Süper Lig ekipleri, Kulüpler Birliği'nden yapılan, "Sporun birleştirici gücü ile saha içinde olmayı istiyoruz, siyasi tartışmaların içinde yer almak istemiyoruz" açıklamasını paylaştı.

SAADETTİN SARAN'DAN PAYLAŞIM

Ünlü iş insanı Sadettin Saran, yaşananların ardından bir video paylaşarak gündem oldu. Saadettin Saran, eleştirinin bir hak olduğunu ve tezahüratların devlete karşı değil hükümete karşı yapıldığını, bunun anayasal bir hak olduğunu söyledi.

"15 TEMMUZ'DA DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKANLAR YİNE AYNI TRİBÜNLER OLMUŞTUR

"Hükümeti destekleyen insanların da, hükümet istifa diyen insanların da aynı şekilde saygı görmesi demokrasinin gereğidir. Tribünlerde çerçevesi anayasa ile belirlenmiş protesto hakkını kullananlara 'devlet düşmanı' demek, en basit şekliyle devlet ile hükümet arasındaki farkı bilmemektir. Unutulmasın ki 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçte demokrasiye sahip çıkanlar, tezahürat edenler yine aynı tribünler olmuştur. Hükümeti destekleyene de eleştirene de lütfen aynı adalet anlayışı, aynı sevgi, aynı hoşgörü, lütfen! Bu vatan hepimizin."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN