Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin genel merkezinde basın mensuplarıyla buluştu. Konuşmasına 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak başlayan Karamollaoğlu, Merkez Bankası'nın faiz yükseltme kararına da sert çıktı.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

ZEHİRLİ DİLDEN VAZGEÇİLMELİDİR

Bolca yalan, iftira ve hakaret cümleleri içeren bu zehirli dilden bir an evvel vazgeçilmelidir. Bir seçim olmuş bitmiş, insanımızın bir yarısı bir adaya, hemen hemen diğer yarısı da bir başka adaya oy vermiş, sonuç itibarıyla da bir miktar oy farkıyla Sayın Erdoğan seçimi kazanmıştır. Tebrik ederiz; fakat Sayın Erdoğan ve ittifak ortakları hala aynı zehirli dili kullanmaya devam ediyor maalesef.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN İTTİFAK YAPTIK

2017'den bu yana Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne karşı çıktıklarını aktaran Temel Karamollaoğlu, "Sırf bu sistemi değiştirmek için seçim ittifakları yaptık. Cumhurbaşkanlığı makamı ile bir siyasi partinin genel başkanı olmak arasındaki farkı çok iyi biliyor, bunun yol açacağı sorunları da öngörebiliyorduk. Seçim kazanma hırsının, devlet yönetme sorumluluklarının önüne geçeceğinden adımız kadar emindik çünkü. Keşke onlar israf ve yolsuzluktan vazgeçmiş olsalardı da biz haksız çıksaydık. Biz biliyorduk, üretim ve istihdam ekonomisini uygulamayacaklarını. Fakat keşke onlar yanlış yatırım anlayışlarından vazgeçmiş olsalardı da biz yanılmış olsaydık" dedi.

FAİZ SAADET DEĞİL BELA GETİRİR

"Borç-faiz-borç sarmalından çıkamıyorlar, çıkamazlar da. Zira daha fazla faiz demek, daha fazla borç demektir. Borçlu olmak demek, bağımsız karar verememek demektir. Faiz saadet değil, bela getirir. Ama diğer gerçekleri de göz ardı edemezsiniz. Bu gerçekler, bilmelisiniz ki yıllar önce terk ettiğiniz 'Milli Görüş' politikalarındadır. Yolsuzluk sebep, yoksulluk sonuçtur. İsraf sebep, borç sonuçtur. Yanlış yatırım anlayışı sebep, enflasyon ve işsizlik sonuçtur. Sonuçlara bahane aramaktan, sonuçların sebeplerini yanlış yerlerde aramaktan ne zaman vazgeçeceksiniz." 

Editör: Amine Ebrar