NOW TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin "sığır" ifadeleri üzerine RTÜK inceleme başlattı. Selçuk Tepeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gazeteci Taha Hüseyin Karagöz'ün görüşmesi üzerine tepki göstermiş  "Ben olsam o fotoğraf yerine bir sığırla fotoğrafım olsun isterdim." demişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Selçuk Tepeli'nin "sığır" sözleri üzerine inceleme başlatıldığını açıkladı. AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ziyaretine tepkiler sürerken, NOW Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli buluşmayla ilgili “Ben olsam o fotoğraf yerine bir sığırla fotoğrafım olsun isterdim” yorumunda bulundu.

Meclis'te gergin anlar: Osman Gökçek'ten İmamoğlu'nun Roma gezisine tepki Meclis'te gergin anlar: Osman Gökçek'ten İmamoğlu'nun Roma gezisine tepki

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI

Özel bir haber sitesine konuşan Şahin, Tepeli hakkında bu yorumu nedeniyle RTÜK’ün inceleme başlattığını söyledi. Şahin şunları söyledi:

“Genç gazeteci arkadaşımız Taha Hüseyin Karagöz’ün Sayın Özgür Özel ile fotoğrafı sonrasında sabahtan akşama kadar özgürlük, kapsayıcılık naraları atan, sözde duayen bir kişi, kendi mecrasında her iki taraf için ağza alınmayacak hakaretler yapabiliyor ve neredeyse ‘Katli vaciptir’ diye fetva verecek hezeyanda bulunabiliyor.

Bir diğeri ise ulusal bir kanalın ana haber sunucusu güya. Ayrımcılıktan, kavgadan beslenen, reytingini sadece bir siyasi parti sözcüsü gibi tek taraflı ayrıştırıcı dil ile verdiği haberlerden medet umarak sağlayan kişilerin ve zihniyetin olduğu bir ortamda biz hep birleştirici, kapsayıcı, tarafsız olmaya devam edeceğiz. Yeri gelmişken ifade edeyim, RTÜK uzmanlarımız ilgili yayını incelemeye aldı, yayıncılık ilkesi ihlali var ise gereği yapılacaktır.

Emin olun bu örneklerini vermiş olduğum zihniyet ve savunucuları her zaman böyle taraflıdır. Ben ve benim gibi düşünenler ise her zaman onlardan daha çok tarafsız olduk ve böyle davrandık.”

Editör: Gülşah Yıldız