Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala çok konuşulacak analiz haber Reuters haber ajansından geldi. Muharrem İnce'yi konu alan ajans seçimlerin ikinci tura taşınabileceğini ve Muharrem İnce'nin Erdoğan'ı kazanma ihtimalini arttırdığını yazdı.

Türkiye'de mart ayında yapılan son anketlerde Muharrem İnce'nin ortalama oy oranının yüzde 5 olduğu gösterilirken Panoramatr anketine göre ise bu oran yüzde 10 seviyesinde.

Panoramatr araştırma şirketi direktörü Osman Sert,  Reuters haber ajansına konuştu. Osman Sert Muharrem İnce'nin oy oranının düşüşe geçtiğini söyledi. Seçimler ikinci tura kalır mı? sorusuna yanıt veren Osman Sert ''Ancak böyle bir erime olsa bile bu seçimin ikinci tura kalmasını engellemez" dedi.

ERDOĞAN'I İLK TURDA YENMEK ZORLAŞACAK

Millet İttifakı cephesinden üst düzey bir yetkili ile görüşüldüğü söylenen haberde yetkilinin, İnce'nin adaylığının Erdoğan'ı ilk turda yenmeyi zorlaştıracağını söylediğini aktardı. Yin aynı yetkili Muharrem İnce ile Sinan Oğan'a olan desteğin yüzde 5'e düşmesi halinde ilk turda Millet İttifakı'nın seçimleri kazanabileceği görüşünde olduğunu söyledi.