Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisini genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Remzi Çayır, "Millet neden böyle hareket etti, millet neden bizi anlamadı, veya söylemlerimiz, duruşlarımızda mı problem var yani milletle o bağı neden kuramadık diye hepimizin bütün siyasilerin, muhalefetin oturup düşünmesi gerekiyor" dedi.

İşte Remzi Çayır'ın sözleri:

REMZİ ÇAYIR: MUHALEFETİN OTURUP DÜŞÜNMESİ GEREK

Ben seçim sonuçlarının milletimize hayır getirmesini, huzur getirmesini, bereket getirmesini diliyorum. Yani millete kızmaya kimsenin hakkı yok. Millet neden böyle hareket etti, millet neden bizi anlamadı, millet niye böyle yapıyor diye milleti yargılayan siyasetçi kendini yargılamalı. Ben nerede hata yaptım, biz nerede hata yaptık, nerede eksik bıraktık, neden biz millete ulaşamadık, neden millet bizi anlamadı veya söylemlerimiz, duruşlarımızda mı problem var yani milletle o bağı neden kuramadık diye hepimizin bütün siyasilerin, muhalefetin oturup düşünmesi gerekiyor. Kızarak, öfkelenerek hiçbir şey gerçeği örtemez.