Sözcü yazarı Rahmi Turan, İYİ Parti'nin 2024 yerel seçimlerinde bütün illerde tek başına aday çıkarma kararına ilişkin eleştiride bulundu.

"Bu partinin görevi kamuoyunda hep hayal kırıklığı yaratmak mı?" diye soran Turan, İYİ Parti'nin dolaylı olarak AK Parti'ye destek vermeye hazırlandığını yazdı.

Turan, "Kendileri kaybedecek ama AKP'ye kazandıracaklar." dedi.

Rahmi Turan'ın Sözcü gazetesinde kaleme aldığı yazı şu şekilde:

İYİ Parti iyi mi yapıyor?

Bu partinin görevi kamuoyunda hep hayal kırıklığı yaratmak mı?

Seçimde yüzde 9.7 gibi umulandan çok daha az oy alarak seçimin kaybına sebep olan İYİ Parti, şimdi (dolaylı olarak) AKP'ye destek vermeye hazırlanıyor.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu'nun:

“Yine zam üzerine zam geliyor ama iktidarın umurunda değil” diye güya AKP'yi eleştirmesine rağmen yerel seçimlerde 81 ilde de kendi adaylarını çıkartacaklarını açıklaması “iktidara tam destek” anlamına geliyor.

Kendileri kaybedecek ama AKP'ye kazandıracaklar!

Yerel seçimlere işbirliği yapmadan girince SIFIR çekeceklerini İYİ Partililer de biliyor ama nedense “Biz ayrı gireceğiz” diye ısrar ediyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yeni anayasa’ çıkışı: Kabul edeceğiz diyorlarsa, hay hay Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yeni anayasa’ çıkışı: Kabul edeceğiz diyorlarsa, hay hay

Şimdi, sokaklarda, kahvelerde, kulislerde biçimsiz dedikodular dolaşıyor. İYİ Parti'nin aldığı karardan en çok Saray'ın memnun olduğunu da hatırlatalım. Vatana ve millete hayırlı olsun!