Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen 5,3 depremin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

İşte Ercan'ın paylaşımı:

'Kahramanmaraş'ta M5,3 orta büyüklükte bir deprem oldu,4 sn sürdü. Yıkım gücü yapılar yaralı olduğundan 6 olarak gerçekleşti. Göksun,6 Şubat'tan beri bir türlü dinginleşmemişti. Şimdi artçılarını en çok M4,3 olarak göreceğiz. Ne yazık ki artçı depremler ilk 4 ay yoğun sürecek.

DEPREM OLURSA ŞAŞIRMAM

Göksun-Kahramanmaraş yönüne doğru, depremcikler dizilmektedir. Buna koşut olarak Saimbeyli, Türkoğlu'na doğru depremcik dizilimi de ilgi çekmektedir. Ne var ki, Kadirli, İmamoğlu, Kozan, Adana'ya doğru olan Savrun kolu dingin görülüyor.'

Kendisie sorulan Kayseri için de risk bulunuyor mu sorusuna kritik cevabı veren Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ' Küçük, orta büyüklükte olursa şaşmam…' cevabını verdi.

AK Parti'nin TBMM yönetimi belli oldu AK Parti'nin TBMM yönetimi belli oldu

GÖKSUN-KAHRAMANMARAŞ'ta M5,3 orta büyüklükte bir deprem oldu,4 sn sürdü.Yıkım gücü yapılar yaralı olduğundan 6 olarak gerçekleşti.Göksun,6 Şubat'tan beri bir türlü dinginleşmemişti.Şimdi artçılarını en çok M4,3 olarak göreceğiz. Ne yazık ki artçı depremler ilk 4 ay yoğun sürecek.