Prof. Dr. Naci Görür'den İlber Ortaylı'ya teşekkür: Celal ile kıyaslanmak beni onore etti!

Tarihçi İlber Ortaylı dün akşam katıldığı canlı yayın programında Naci Görür hakkında bir takım sözler söyledi. Naci Görür sosyal medya hesabından, 'Ülkemizin yetiştirdiği ender yerbilimcilerden sayın Celal Şengör'le kıyaslanmak da beni ayrıca onore etti' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara neden olan deprein ardından birçok televizyon kanalında deprem üzerine yorumlar yapıldı. Dün akşam Tarihçi İlber Ortaylı bir canlı yayın programına katıldı.

Ortaylı, programın sonunda canlı yayında olduğunu unutarak yer bilimci Naci Görür için "O bilmişti bu depremi. Biliyor ya herif. Bizim Celal'den daha iyi" demişti. 

Sosyal medyada çokça konuşulan konu hakkında Naci Görür'den yanıt geldi. 

Celal Şengör ile kıyaslanmanın kendisini çok onore ettiğini belirten Görür "Ancak, Celal’in ulusal ve uluslararası şöhret ve konumu bizim hayallerimizi süsleyen bir konudur" ifadeleriyle nezaketini gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Görür, şu ifadeleri kullandı:

Arkadaşlar, dün TV100’de Candaş Tolga’nın programının kapanışında sayın İlber Ortaylı hocamın hakkımda söylediği güzel sözler için teşekkür ederim. Ülkemizin yetiştirdiği ender yerbilimcilerden sayın Celal Şengör’le kıyaslanmak da beni ayrıca onore etti. Ancak, Celal’in ulusal ve uluslararası şöhret ve konumu bizim hayallerimizi süsleyen bir konudur. Sevgiyle

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN