Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan Kayseri'deki deprem hakkında açıklama!

Kahramanmaraş depremlerinin artından Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün Kayseri güne depremle uyandı. Depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıklandı. Kayseri'deki 4,8'lik depremi yorumlayan Jeolog Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri'de bugün sabah korkutan bir deprem yaşandı. Kayseri'deki 4,8'lik depremi yorumlayan Jeolog Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Kayseri diri kırıklarla örülüdür. Ancak çok büyük depremler üretmezler" dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; Kayseri'nin Hacılar ilçesinde, saat 05.28'de, 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde yaşandı. Prof. Dr. Okan Tüysüz, "Kayseri’deki deprem etkinliği bir deprem fırtınası şeklinde sürüyor. Deprem fırtınaları çok sayıda depremin irili ufaklı bir arada olduğu, genellikle orta büyüklüğe erişen bir hareketliliktir" demişti.

Prof. Dr. Ercan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şöyle dedi:

"Kayseri diri kırıklarla örülüdür. Ancak çok büyük depremler üretmezler. Kayseri'de olan M4,9luk deprem K.Maraş M7,9'ca irkitilmiştir. 1835'de M6,5'luk 8 şiddetindeki deprem ürettiği en büyük depremdir. Bir süre sarsılıp geçeceğini umuyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN