WellChild adlı yardım kuruluşu Perşembe günü yaptığı açıklamada, Prens Harry'nin Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün birinci yıldönümü arifesinde bir yardım ödül törenine katılmak üzere önümüzdeki ay İngiltere'ye dönmesinin beklendiğini söyledi.

Birleşik Krallık'taki WellChild adlı yardım kuruluşunun uzun süredir hamisi olan Harry, ağır hasta gençlerin başarılarını kutlamak amacıyla 7 Eylül'de Londra'da yapılacak yıllık ödül törenine katılacak. Kendisine eşi Sussex Düşesi Meghan'ın da katılması beklenmiyor.

Kraliyet, geçen yıl büyükannesi Elizabeth'in öldüğü gün olan 8 Eylül'de düzenlenen aynı yardım ödül töreninden çekilmişti.

70 yıl hüküm sürdükten sonra, İskoçya'nın çok sevdiği malikanesi Balmoral'da 96 yaşında öldü. Amerika Birleşik Devletleri'nden uçakla gelen Harry, kraliyet ailesinin diğer üyeleriyle birlikte olmak için İskoçya'ya uçtu.

Kral Charles III ve Kraliçe Camilla'nın, Kraliçe II. Elizabeth'in ölüm yıldönümünü Balmoral'da özel olarak kutlamaları bekleniyor.

WellChild, uzun vadeli tıbbi ihtiyaçları olan çocukları ve gençleri destekler. Her yıl düzenlenen ödül etkinliği, karşılaştıkları zorlukları vurgulamayı ve onları destekleyen bakıcıları ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Harry'nin bir konuşma yapıp ödüllerden birini sunmadan önce bir resepsiyonda kazananlarla bir araya gelmesi bekleniyor.

Harry ve Meghan'ın, Harry'nin yaralı askeri personel ve gaziler için kurduğu ve 9 Eylül'de Almanya'nın Düsseldorf kentinde açılacak uluslararası spor yarışması olan Invictus Oyunları'na da katılacakları bildiriliyor.

Mayıs 2018'de evlenen çift, kraliyetin kıdemli üyelerinden ayrıldı ve 2020'de Kuzey Amerika'ya taşındı. Şu anda Kaliforniya'da yaşıyorlar.

Editör: Amine Ebrar