Tasarımcı Mahir Akkoyun, enflasyonun yükselmesi ve fiyatların artmasına tepki göstermek için üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı çkartmalar hazırladı. Tasarımda “Bu ürün pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” ve “Bu ürün bizim yüzümüzden pahalı” cümleleri yer aldı. 

Çıkartmaların çoğaltılarak market raflarında ürünlere yapıştırılması ve bu durumun yayılmasıyla etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, bugün sabah saatlerinde sosyal medya hesabı Twitter'dan gözaltına alındığını ve İzmir Konak Güvenlik Şube’de olduğunu duyurdu.

MAHİR AKKOYUN SERBEST BIRAKILDI

Mahir Akkoyun'un gözaltına alınması tepkilere yol açtı. Sosyal medyada başlatılan kampanyada vatandaşlar farklı içeriklerle destek mesajlarını paylaştılar.

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla gözaltına alınan ve  ‘seçim kanununa muhalefetten’ ifade veren Mahir Akkoyun, adli kontrol talebiyle sevk edildiği mahkemeye tarafından adli kontrol şartı olmaksızın serbest bırakıldı.

BENİM İÇİN ÇOK MUTLULUK VERİCİ

Mahir Akkoyun, serbest bırakılmasının ardından "Tasarımların sokaklara marketlere yapıştırılması benim de tam da olarak hayat pahalılığını gündeme getirme amacımı nihayetine getirmiş oldu. Bugün gördüğünüz dayanışma da aslında bu halkın yoksulluğa sefalete işçisiyle emekçisiyle kadınıyla öğrencisiyle tepki gösterdiği ve birbirine sahip çıktığı bir zemini göstermiş oldu. Bir gün önce binleri aşan şeyin bugün milyonların elinde olması benim için çok mutluluk verici bir şey. Söylediklerimden çok rahatsız oldular, gözaltına alınmam bunu gösteriyor. Yoksulluğu sefaleti gündeme getirmemden rahatsız oldular. Rahatsız etmeye devam edeceğim." dedi.