Cemal Enginyurt'tan sert tepki: Fatih Terim tefecilikten yargılanmalı! Cemal Enginyurt'tan sert tepki: Fatih Terim tefecilikten yargılanmalı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir dizi ziyarette bulunan CHP lideri Özgür Özel, Hrant Dink davası hala devam ederken tahliye edilen Ogün Samast ile ilgili karar hakkında sert tepki gösterdi. CHP'li Özel şu ifadelerde bulundu:

Bu Kadar Canice Bir Cinayete Ne İyi Hal Olabilecek

"Akıl alır gibi bir şey değil. 16 yıldır tutuklu, yok iyi hali varmış, bilmem nesi varmış. Bu kadar canice bir cinayet işleyenin ne iyi hali olabilecek? Demek ki hepimizin gözü önünde bu kadar açık bir cinayet. Sadece bir cinayet değil, yani cinnet halinde yapılmış değil. Tasarlanmış, planlanmış, birileri tarafından görevlendirilmiş, gitmiş, takip etmiş, tatbikat yapmış. Ve ayrıca Türkiye'de Ermeni cemaatine karşı yapılmış olan fevkalede inanılmaz büyük bir haksızlık. Bir kanaat önderinin düşüncelerinden dolayı susturulması çok şüpheli bir durumdu zaten.

Adaletin A'sından Bahseden Vicdansızdır

Demek ki Ogün Samast'ı birileri koruyup kolluyor. Cinayet sonrasında bayrak önünde fotoğraf çektirenler vardı. Demek ki o fotoğraf çektirenler ya da onu azmettirenler günü geldiğinde onu ömür boyu durması gerektiği o delikten çıkarmasını bildiler. Sözün bittiği yerdeyiz. Ogün Samast iyi halden serbest kalıyorsa bundan sonra adaletin a'sından bahseden gerçekten vicdansızdır."