CHP lideri Özgür Özel, Halk TV canlı yayınında, gündeme dair konuştu. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için hiç kimseye belediye başkanlığı sözü vermediğini belirten Özel, "Vatandaşın gönlünde seçildiğinden iyi yere gitmiş olanlar göreve devam edecek, kötüye gitmiş olanlar görevi devredecek" şeklinde konuştu. Özel, İYİ Parti ile ittifak sorusunu da cevapladı.

Ankara Mansur Başkan ile Rekor Kıracak

Özel, CHP'li belediyeleri bütünü itibarıyla başarılı bulup bulmadığına ilişkin soruyu şu ifadelerle yanıtladı:

"Birkaç örnek hariç, ki oralara da niye diye bakıyoruz. Halk başarılı buluyor. Ekrem Başkanı, Mansur Başkanı inanılmaz başarılı buluyorlar. Yani mesela Ankara'da Mansur Başkanın alacağı oy oranı belki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Ankara'dan aldığımız en yüksek oy oranına ulaşacak, büyük bir rekor bekliyorum. İstanbul'da nefes nefese seçildiğimiz 31 Mart'tan çok ilerideyiz."

Milletin gönlünde olanların listelerinde de olacağını belirten Özel, "Benim gönlümden geçen 2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak istiyoruz yani 2024'te artık sahada çalışıyor olsunlar."

Cemal Enginyurt, Yavaş'a sahip çıktı: Birileri korkak dese de cesur Yavaş'tır Cemal Enginyurt, Yavaş'a sahip çıktı: Birileri korkak dese de cesur Yavaş'tır

İYİ Parti İle İttifak Durumunu Açıkladı

Kendisine "İYİ Parti ile ittifak yapacak mısınız" şeklinde çok soru geldiğini belirten Özel, Meral Akşener ile abla kardeş ilişkisi içerisinde olduklarına değindi. Akşener'in kendisini tebrik için aradığını belirten Özel, şunları kaydetti:

"Bence aramızda bundan sonra çok sağlıklı görüşmeler olabilir. Biz birbirine kaybettirmek değil, birbirine kazandırmak üzere bir ilişki kurarız. Ayrıca İYİ Parti de CHP de farklı siyasi partilerle farklı ilişkiler içinde olabilirler, görüşebilirler. 'Biz istiyoruz' diye bir ittifak yapılmak zorunda değildir. Öyle bir dayatma içinde olmayız. Ama son derece yapıcı yaklaşıyoruz meseleye ve ben bizden beklenen gibi Türkiye'ye kazandıracak, partilerimize kazandıracak ve iyi sonuçlar alacak bir müzakereyi yürütebileceğimizi, bunu da iyi ilişkiler üzerinde başlatabileceğimizi düşünüyorum."

Özel, bütün partilerle bayramlaşabilen tek parti olduklarına dikkati çekerek, tüm partilerle diyaloglarının süreceğini ifade etti.