CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Özel, yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, "11 büyükşehirin tamamını korumamız, üstüne de 5 büyükşehir eklememiz mümkün. Bir kere Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’nin dördünü de alsak şaşırmam, üçünü alacağımıza inanıyorum. En az ikisini alacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsrailli Bakan'a Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsrailli Bakan'a Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki

Yerel seçimlerde durumu en çok merak edilen illerden İstanbul için ise "Her anket Ekrem başkan için bir öncekinden iyi. Haksızlığa uğrayıp mazbatasının iptal edildiği ikinci seçimdeki farkı artıracağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

ÜLKE GENELİNDE CHP'NİN DURUMU NE?

Özel, İsmail Küçükkaya'ya yaptığı açıklamada, "Partinin durumu ne olur?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Şu mümkün 11 büyükşehirin tamamını korumamız üstüne de 5 büyükşehir eklememiz mümkün. Bir kere Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’nin dördünü de alsak şaşırmam, üçünü alacağımıza inanıyorum. En az ikisini alacağız. Adıyaman’ın zorla adaylaştırdığı bir adayımız var Abdurrahman Tutdere, oraya kimi yolladıysak o yas gecesinden 10 milletvekili arkadaşımız görevliydi, geldiler Abdurrahman’ı aday yapalım dediler. Adıyaman’da ankete mankete bakmadan yaptık. İyimserdim ama beklentilerimizin ötesine geçmiş durumdayız. Giresun’u Sinop’u kazanacağız ve Trabzon’un merkezini kazanacağız. Afyon ve Uşak’ı yan yana kazanacağız. Kütahya’nın da çok büyük bir sürpriz potansiyeli var."

İSTANBUL'DA SON DURUM NE?

İsmail Küçükkaya'nın "Herkes İstanbul'u merak ediyor. İmamoğlu kazanır mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Bugünlerde konuşmanın şöyle bir güçlüğü var. 'Sanki seçmene sana gerek kalmadı, sen ne yaparsan yap' falan. Şöyle ifade edeyim:
Her anket bir öncekinden iyi geldi. Her anket Ekrem Başkan için bir öncekinden iyi. Öyle olunca trend hep yukarıya doğru gitti. Haksızlığa uğradı, mazbatası iptal edildi ve ikinci seçim oldu ya. Ben ikinci seçimdeki farkı artıracağını düşünüyorum. İkinci seçimdeki kadar bir farkı olası görüyorum."

Editör: Nigar Topcu