Türk siyasetinde kritik bir görüşme sona erdi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Görülme 1 saat 35 dakika sürdü.

Özgür Özel yeni müfredatı eleştirdi! 'Bu kafanın yapacağı müfredattan hiçbir şey olmaz' dedi Özgür Özel yeni müfredatı eleştirdi! 'Bu kafanın yapacağı müfredattan hiçbir şey olmaz' dedi

Sözcü'de yer alan habere göre; Özgür Özel, "Olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Olumlu sonuçlar doğuracağına dair iyimserim. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri takip edeceğim. Müzakere ve mücadeleyi birlikte yürüteceğiz." dedi.

ERDOĞAN İADE-İ ZİYARETTE BULUNACAK

Görüşmenin başlamasından hemen sonra konuşulmaya başlanan oturma düzeniyle ilgili de Özgür Özel, oturma düzenini doğru bulmadığını ifade etti.

Erdoğan'ın bunun üzerine Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a dönerek, "En kısa sürede CHP Genel Merkezi'ne 'iade-i ziyarette bulunalım" dediği öğrenildi.Özel’in de bunun üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılacak ziyaretten memnuniyet duyacaklarını kaydettiği belirtildi.


Kaynaklar, Özel’in randevunun Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde verilmiş olmasından memnuniyet duyduğunu ilettiğini, bu konuda Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın emeklerine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğine teşekkür ettiği belirtildi.

ÖZEL MESİR MACUNU DA HEDİYE ETTİ 

Özel, Erdoğan'a Paşabahçe'nin "Gururla" serisinden "Cumhuriyet Ateşi" isimli objeyi hediye etti. "Cumhuriyet Ateşi", Mustafa Kemal Atatürk'ün genç Cumhuriyet’in Avrupa’ya gönderdiği öğrencilerden Sadi Irmak'a hitaben söylediği “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz, gür alevler halinde geri dönmelisiniz” sözünden ilhamla oluşturulmuş bir eser olarak biliniyor.

Özel, ayrıca yanında Manisa’daki Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nden getirdiği mesir macunu hediye etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise Özel'e fincan takımı,çay ve bal hediye ettiği öğrenildi.

Editör: Gülşah Yıldız