Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası "değişim" tartışmaları devam ediyor.

"Değişim"in aktörlerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz haftalarda yeniden İstanbul için aday olacağını açıklamıştı.

Diğer yandan CHP'li Özgür Özel'in de gelecek bir tarihte "Genel Başkanlık" için aday olacağı tahmin ediliyor.

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Yeni Bir Sabah programına katılan Özgür Özel, tutum belgesini açıkladıktan sonra adaylığını ilan edeceğinin sinyalini verdi.

"BİR ŞEY SÖYLERSEM KALP KIRARIM"

"Altılı Masa seçimi kazanmış olsaydı biz daha bakanları oluşturamazdık. Allah memleketi korumuş." diyen İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker'e de cevap veren Özel, "Bir şey söylersem kalp kırarım! Sanki bir kahve köşesinde asker arkadaşlarıyla değerlendirme yapıyor." diye konuştu.

"GENEL BAŞKAN TELEVİZYONDAN DUYMAYACAK"

Canlı yayında Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Özel, "Önce tutum belgemizi kamuoyu ile paylaşacağız. Daha sonra aday olacağımız sırada, önceden benim sözüm var. Önce aileme, sonra genel başkana haber vereceğim. Yani genel başkan televizyondan duymayacak. Ondan sonra da kurultayla ilgili gerekli süreci başlatacağız." dedi.

Atatürk'e saygısızlık yapan genç hakkında istenen ceza belli oldu Atatürk'e saygısızlık yapan genç hakkında istenen ceza belli oldu

"BU HAİNLİK DEĞİLDİR"

"Görüşmemiz gereken herkesle görüşüyoruz." diyen Özel, şöyle devam etti:

"Başta Genel Başkan'ımız, partimizin kadrolarını asla incitmemeye, üzmemeye çalışıyoruz. İnsan baba evini yakıp yıkmaz, bazıları benim yaptığım görevleri yapıp partiden gitti. Yenmek, yenilmek değil. Biz kurultayda Kemal Bey ile yarışabiliriz. Bu hainlik değildir. Bazıları diyor ki 'Kemal Bey'e ihanet mi ediyorsun?'. Kemal Bey'in başarısı için bir şeyleri eksik yapmak ihanettir, ben yapmadım. Kemal Bey'in başarısı için, en yakını kimse en yakını kadar inandım."