CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ile CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. 

TİP Genel Başkanı Baş'a, TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil eşlik etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel tarafından karşılanan Baş ve Kadıgil, CHP Genel Başkanı Özel ile 1 saat basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye ilişkin basın açıklaması yapılmadı. Baş ve Kadıgil'i, binadan yine Deniz Yücel uğurladı.

Toplantı sonrası ortak basın açıklamasının iptal sebebine ilişkin bir detay paylaşılmadı.

Barış Yarkadaş'tan bomba CHP iddiası! Özgür Özel hastaneye noter gönderip adaylıktan çekti Barış Yarkadaş'tan bomba CHP iddiası! Özgür Özel hastaneye noter gönderip adaylıktan çekti

Öte yandan görüşmede, TİP heyetinin TİP Milletvekili Can Atalay’ın hukuksuz tutukluluğunun devam etmesi sürecinde CHP’nin sergilediği dayanışma için teşekkür ettiği ve yaklaşan yerel seçimler konusunda görüş, öneri ve değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi.

TİP'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye İşçi Partisi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Genel Başkanımız Erkan Baş; Parti Sözcümüz Sera Kadıgil, Genel Başkan Yardımcımız Doğan Ergün ve Örgütlenmeden Sorumlu MYK Üyemiz Yunus Başaran, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu. Parti heyetimizi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel; Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Parti Sözcüsü Deniz Yücel ile Yurt İçi ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin karşıladı. Misafirperverliklerinden ötürü CHP heyetine teşekkür ediyoruz." ifadeleri kaydedildi.

Editör: Nigar Topcu