CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında son mitingini memleketi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaptı.

Emeklilerin yaşadığı sorunlardan bahseden Özel, konuşmasını seçim otobüsü üzerinden gerçekleştirdi.

Özel'in açıklamaları şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa Fransuva'ya Filistin mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa Fransuva'ya Filistin mektubu

EMEKLİLER 5,5 ÇEYREK ALTIN KAYIPTALAR

"Adalet ve Kalkınma Partisi ilk iktidara geldiğinde en düşük emekli maaşı 1,5 asgari ücretti. Yani bugünkü parayla tam 26 bin lira. Tayyip Bey geldiğinde en düşük emekli maaşı 8 çeyrek altın alıyordu. İnanmayan ilk kuyumcuya girsin sorsun. Bugün 10 bin lira olan en düşük emekli maaşı sadece 2,5 çeyrek altın alıyor. Yani emekliler her 5,5 çeyrek altın kayıptalar.

İKTİDARA BİR SARI KART GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUZ

Elbette bu bir yerel seçimdir ama gücü elinde tutan, kimseye acımayan, kendinden başka kimseyi görmeyen, zengini kayıran, emekliyi unutan, yandaşı kayıran, esnafı, memuru ezdiren yoksullara bir çare bırakanlara karşı genel iktidarın yerelden dengeleneceği seçimlerdir. Bunun için 31 Mart günü canı yanan herkesi, mağdur olan herkesi sandıklarda buluşmaya, iktidara bir sarı kart göstermeye davet ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurup Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlarına, milletvekillerine, belediye başkanlarına emanet etmedi. Askerdi, askere bile güvenmedi, genelkurmay başkanlarına da emanet etmedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yükseltecek sizlersiniz. Emanetim sizedir' dedi. Emaneti sizedir, onun emanetine hep birlikte sahip çıkacağız. Siz emanete sahip çıkarsanız, siz demokrasiye sahip çıkarsanız hep birlikte kazanacağız ve en sonunda siz kazanacaksınız.

ESKİ DOSTTAN DÜŞMAN OLMAZ

Bandırma'da bir mitinge gittim. Bandırma'da Balıkesir'in İYİ Parti adayı, annesinin balkonuna bizlere hakaret eden, saray ağzıyla laf söyleyen, bir pankart asmış. 'Bu yakışık değil, doğru değil' dedik. Kimseye de kötü söz söylemedik. Dün Meral Hanım çıkmış, dediler ki 'Efendim birçok şey söyledi.' Bütün gazeteciler bugün peşimde, 'Ne cevap vereceksiniz?' Tek itirazım biz miting yaparken Atatürk'ün partisine hakaret eden o afişeydi. Yoksa ben kampanya boyunca asla muhalefete muhalefet etmedim. Muhalefet lider adaylarına tek kelime söylemedim. 'Sayın abla' diyeceğim, demeyince, 'Abla de' diyordu ama dün kızmış bana, 'Abla demeyin' demiş. Sayın Genel Başkanıma söyleyeceğim şudur; istedikleri kadar gelsinler, istedikleri kadar sizi bile yanıltsınlar, bize saldırsınlar, eski dosttan düşman olmaz. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, vatansever insanlar birbiriyle kavga etmez, birbirine çelme çakmaz, birbirine kötülük yapmaz. Ben Manisa'daki, Turgutlu'daki, Türkiye'nin her yerindeki gönlünde güneş olan bütün iyi insanları çok seviyorum. Biz birleşmezsek dönecek başkaları kazanacak. Hepimizin canını okuyacak. Meral Hanım'a cevabım iki kelime. Canı sağ olsun. Ablam benim."

Editör: Amine Ebrar