Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik suikast iddialarına yanıt! Böyle duyumları alıyoruz

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir 'Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu'na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var' iddiasında bulunmuştu. CHP Grup başkanvekili Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast açıklaması hakkında açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir, kendisine duyum geldiğini belirterek Millet İttifakı liderlerine uyarılarda bulunmuştu. Aldemir 'Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu’na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var' demişti..

Halk Tv'de Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına bağlalanan CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast duyumları geldiği söyledi. 

Halk TV’de konuşan Özgür Özel, şunları söyledi;

"Sahada 54 arkadaşımız görev yapıyor. Geliyor suikast duyumları. Koruma sayımızda bir artış yok, Kılıçdaroğlu'nun böyle bir talebi de yok. Kendisi normal kendi makam aracını kullanıyor. Ama tabii durum ciddi. Zırhlı araç yolladılar Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir korku iklimine taşımaya yönelik. Arkası boş mu çıkar? Artvin Şavşat'ta konvoyumuza ateş açılmıştı. Adalet Yürüyüşü sırasında bir saldırı oldu. Ankara Çubuk'ta çıplak ellerle öldürmek istediler. içine girdiği evi yakın dediler. Bunların bir tanesi bile cezaevine girmedi. Bize gelen istihbaratların yetkililerde olmaması mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki yetkililere güveniyoruz. Zafiyet bunların yönetimine Soylu'ya verip bunların siyasete alet ediliyor olması. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Korku iklimine dönüştürmeye çalışanlara karşı bu seçimi bahar iklimiyle yaşamayı, baharların geleceğini hatırlatıyoruz. İstanbul'a nasıl bahar geldiyse Türkiye'ye de bahar gelecek."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN