Özgür Özel'den John Bolton'a sert tepki: Ne NATO ne ABD ülkemize müdahale edemez

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'a sert sözler söyledi. Özel, 'Ne NATO ne ABD ne başkaları ülkemize müdahale edemez, müdahaleyi aklından bile geçiremez. Seçimler ülkemizin iç işidir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın sosyal medya hesabından yaptığı Türkiye'deki seçimlere ilişkin paylaşım siyaset gündemindeki yerini koruyor. 

Bolton'ın sözleri muhalefette tepkiyle karşılanırken; Millet İttifakı'ndan da söz konusu açıklamaya peş peşe yanıtlar geldi.

İYİ Parti lideri Akşener'den sonra son olarak CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bolton'a sert tepki göstererek, "Ne NATO ne ABD ne başkaları ülkemize müdahale edemez, müdahaleyi aklından bile geçiremez. Seçimler ülkemizin iç işidir" dedi.

Özgür Özel, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"John Bolton'un küstah bir dille kaleme aldığı ve NATO'yu müdahaleye çağıran hadsiz makalesini okudum. Ne NATO ne ABD ne başkaları ülkemize müdahale edemez, müdahaleyi aklından bile geçiremez. Seçimler ülkemizin iç işidir. Bizler milletimizin helal oylarıyla iktidara talibiz. Milletimizin vereceği karar başımızın üstündedir. Bugüne kadar milletimizin vermediği hiçbir yetkiye talip olmadık olmayacağız. Bu çağrıları yapanlar buna yeltenenler karşılarında bizi bulurlar."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN