Özgür Özel'den HDP açıklaması: Bakanlık verilmesi mümkün mü?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın seçimleri kazanması durumunda HDP'nin bakanlık almasını kesin bir dille reddetmişti. CHP Özgür Özel de bu konuda açıklama yaparak !Masada olanlar bakanlıkları paylaşır. HDP'ye bakan verilemez demem. Bu ittifakın nasıl bakan çıkaracaklarını yazıdık.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Millet İttifakı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı adayı belirlemesinin ardından Altılı Masa ve HDP'nin olası irtibatı gündeme geldi. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, katıldığı bir canlı yayında KEmal Kılıçdaroğlu'nun isterse HDP ile görüşebileceğini ancak partinin Altılı Masa'ya gelemeyeceğini ve iktidarları durumunda bakanlık alamayacağını belirtti.

Habertürk yayınına katılan CHP’li Özgür Özel de bu konuda açıklamalarda bulunarak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP dahil bütün partileri ziyaret edeceğini söyledi.

 

Özgür Özel'in konuya ilşkin açıklamaları şöyle:

“HDP’yi ziyaret olası. Olası deyince olmayası diye de soran olabilir. Sayın genel başkan hiçbir partiyi ötekileştirmeden hepsini ziyaret edecek. HDP’yi de ziyaret edecek. Diğer partilere de ziyaret edecek.

Sayın Demirtaş çok iyi iletişim yürütüyor. Bahçeli ve Erdoğan diliyle değil Demirtaş dili ve Meral hanım diliyle konuşulursa buradan Türkiye kazanır. Masada olanlar bakanlıkları paylaşır. HDP’ye bakan verilemez demem. Bu ittifakın nasıl bakan çıkaracaklarını yazıdık. HDP’nin yetkili kurulları var, demokrasi ittifakları var. AK Parti’ye helal olan CHP’ye haram olamaz. Bunlar yapınca aferin, biz yapınca şey. O Türkiye geride kaldı.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN