Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Buket Aydın arasında yaşanan polemiğe bu kez eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek de katıldı.

Buket Aydın'ın "Ekrem İmamoğlu bu kadar mı önemli ve değerli biri? Ekrem İmamoğlu kim? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, yani bir belediye başkanı." sözlerine tepki gösteren Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından "Altı üstü kıytırık bir spikersin. Sen kim oluyorsun da milyonlarca insanın oyunu almış bir insana karşı böyle konuşuyorsun? Kredi kartının limiti bitecek diye ödü kopan bir insansın. Milyonların seçtiği bir insana karşı böyle konuşamazsın." ifadeleriyle yorumunu paylaşmıştı.

MELİH GÖKÇEK POLEMİĞİ TEKRAR CANLANDIRDI

Demirtaş ve Aydın arasında yaşanan polemiğin üzerinden bir ay geçerken eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek konuyun yeniden gündeme getirdi. Gökçek, Demirtaş'ın sözlerini alıntılayarak "Peki sen kimsin? Altı üstü veya üstü altı kıytırık bir profesr… Haddini bileceksin…" dedi.

Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı! Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı!

Gökçek'in kendisine yönelik hakaretine tepkisiz kalmayan Demirtaş ise "Eski belediye başkanı olman falan beni ilgilendirmez. Üslubunu ve Ağzını topla. Altı üstü kıytırık bir eski siyasetçisin. Başka bir iş yapabilsen Twitter'dan troll gibi yazmazsın." cevabını verdi.

Editör: Nigar Topcu