Ekonomi uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dolandırıldığı ortaya çıkan Arda Turan'ın açıklaması ardından bir paylaşım yaparak finansal yatırımlarda uzman önerisinin önemine dikkat çekti. Yatırım tavsiyesinin yasal olmadığını hatırlatan Demirtaş, sporculara vereceği ücretsiz danışmanlıkta neye yatırım yapmayacaklarını söyleyebileceğini belirtti.

Arda Turan'ın “Seçil Erzan, ‘Bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil' diyerek beni kandırdı. 13 milyon 900 bin doları elden verdim. Bütün birikimim bir anda gitti.” açıklamasına yanıt veren Özgür Demirtaş, "Size paranızı neye yatırmanız gerektiğini söyleyemem. Ama neye yatırmamanız gerektiğini söyleyip dolandırılmaktan kurtarabilirim" dedi.

Demirtaş'ın sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşım şu şekilde:

Uzman isimden şoke eden açıklama! O emekliler hiç zam alamayacak Uzman isimden şoke eden açıklama! O emekliler hiç zam alamayacak

"Buradan bütün Sporcularımıza sesleniyorum. Yatırım yapmadan önce bir uzmana sorun. Bana ÜCRETSİZ sorabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi vermek yasak. Size paranızı neye yatırmanız gerektiğini söyleyemem. Ama neye yatırmamanız gerektiğini söyleyip dolandırılmaktan kurtarabilirim"