Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Özel, partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Ferdi Zeybek olduğunu açıkladı.

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'şeriatı savunan' açıklamalarına değinerek başlayan Özel, "Şeriat dediğin kurallar 'pozitif hukukun yerinde olsun' dersen iyi düşün... Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin" dedi.

Erdoğan'ın hayat pahalılığı, zamlar ve enflasyon karşısında suni bir gündem yaratmak istediğini belirten Özel, "Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin olduğu yerde Erdoğan'ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız" ifadesini kullandı.

Hafize Gaye Erkan'ın İstifasını Değerlendirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın istifa kararını değerlendiren Özel, "Beş yılda beşinci başkan. 9 ayın sonunda görevden aldılar. Genç eğitimli bir kadın gelmiş görev yapıyor ancak bu kadınla uğraşmaya başladır. İstifaya zorladılar" dedi. 

Şeriat hakkında küfürlü paylaşımı olay olmuştu! Feyza Altun için istenen ceza belli oldu Şeriat hakkında küfürlü paylaşımı olay olmuştu! Feyza Altun için istenen ceza belli oldu

Partisine yönelik liste eleştirilerine de değinen Özel, "Listelerimiz dört dörtlük olmayabilir ama bu değişim inancıyla bu parti değişecek, gençleşecek ve iktidara yürüyecek. Söz veriyorum" diye konuştu. 
 

Editör: Şevval Başçakır