Gaziantep'te annesi tarafından günlerce aç bırakılarak işkenceye maruz kalan 5 yaşındaki çocuk, zeytin toplamak için bir kaç gün evden uzaklaşan baba tarafından bulundu. Babanın ihbarıyla olay yerine gelen ekipler, ilk müdahalesini yaptıkları çocuğu hastaneye kaldırdı. Talihsiz çocuğun yoğun bakımdaki yaşam savaşı devam ederken, anne de gözaltında alındı.

Şehitkamil ilçesinde iddiaya göre, köyde zeytin toplamak için birkaç gündür evde olmayan baba Cihan Y. eve geldiğinde çocuğunun işkenceye maruz kalmış halde buldu. Baba durumu hemen 112 sağlık ekipleri ve polise bildirdi. Eve gelen ekipler, 5 yaşındaki çocuğa olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı.

ANNE GÖZALTINDA

Uzun süre aç kaldığı anlaşılan çocuğun vücudunda ve yüzünde ağır darp izleri bulunuyor. Yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun kötü olduğu öğrenilirken, olayın ardından polis ekipleri babasının ifadesi doğrultusunda çocuğun annesini gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HEM İŞKENCE ETMİŞ HEM AÇ BIRAKMIŞ

Olayla ilgili iddialara göre, babanın bir kaç gündür köyde zeytin toplamaya gittiğini o esnada annesinin kız çocuğuna işkence ederek aç bıraktığını öğrenildi. Öte yandan çocuğuna şiddet uyguladığı iddia edilen anne Fatma Y.'nin ise raporlu olduğunu öğrenildi.