Ünlü oyuncu Ufuk Özkan karaciğer yetmezliğiyle mücadele ettiğini organ nakli başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Özkan kısa zaman sonra setlere döneceğini söyledi. Bu açıklamanın ardından Ufuk Özkan'ın hastalığı merak edildi. Ufuk Özkan neden karaciğer nakli olacak? sorusu araştırılmaya başlandı.

UFUK ÖZKAN'IN HASTALIĞI NE?

Ufuk Özkan'ın bir süredir karaciğer yetmezliğiyle mücadele ettiği ve önlem amaçlı organ nakli başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Çıkan haberlerin ardından açıklama yapan oyuncu, tedavisinin sürdüğünü ve setlere döneceğini söyledi. Karaciğeriyle ilgili ciddi sorunlar yaşayan ünlü oyuncu Ufuk Özkan, doktor kontrollerinin ardından 3’üncü derece siroza yakalandığını öğrendi. Doktorların 9 ila 12 ay ömür verdiği oyuncunun acilen organ nakli olması gerektiği ve bunun için sıraya girdiği öğrenildi. En kısa sürede organ nakli olmaması durumunda zorlu bir süreçten geçecek.

"KARACİĞERİMLE İLGİLİ PROBLEMLER YAŞIYORUM"

Instagram hesabından sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan oyuncu, "Bugün sağlığım hakkında çıkan haberler ile ilgili sizlere bir açıklama yapmak istiyorum. Bir süredir karaciğerim ile ilgili problemler yaşıyorum. Organ nakli gerekliliği ihtimaline karşı da tabii ki uzman doktorlar tarafından durumum gözlem altında kontrollerim düzenli olarak yapılıyor. Gelişebilecek süreçler ile ilgili önceden görüşmeler yapılıyor. Sevenlerimden endişe dolu mesajlar aldım ve çok üzüldü. Hayat bizleri hastalıklarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda bırakıyor. Ama yaşadığım bu süreçlerin hiçbir zaman işimi etkilemesine izin vermedim. Bugünden sonrada Allah'ın izniyle böyle bir niyetim yok en kısa zamanda yeni dizi ve filmlerle huzurunuza çıkacağım. Tüm sevgi dolu dua dolu mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Saygı ve Sevgilerimle Ufuk Özkan (abiniz, kardeşiniz) İyi ki varsınız" ifadelerini kullandı.

Çağatay Ulusoy'un yeni imajı gündem oldu Çağatay Ulusoy'un yeni imajı gündem oldu

Ufuk Özkan'a ne oldu, hastalığı ne, sağlık durumu nasıl? Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ufuk Özkan 11 Nisan 1975, Almanya doğumlu. Çerkes asıllı oyuncu. Annesi Of, Trabzonlu, babası ise Samsun'un Tekkeköy ilçesindendir ve Çerkes asıllıdır. Almanya'da doğup büyüyen Ufuk Özkan, 12 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra Türkçeyi iyi konuşamaması nedeniyle öğretimine 8. sınıf yerine 5. sınıftan devam etmiştir. Samsun Belediye Ortaokulu mezunudur. Samsun Belediye Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden (2001) mezun olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalışmıştır. Tiyatro Kılçık ile 3 yıl kabare tiyatrosu yapmıştır. 2003 yılında BKM yapımı olan "Ölümsüz Aşk" dizisinde başrolde yer aldı. Asuman Dabak Tiyatrosu'nda da oyunculuk yapmıştır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2009-2011 yılları arasında yayımlanan "Geniş Aile" dizisinde "Cevahir" karakterini canlandırmıştır ve bu diziden sonra tanınırlığı daha çok artmıştır. 2005 yılında evlendiği Nazan Güneş'ten 2 Ağustos 2022 tarihinde boşanmıştır. Eren adında bir oğlu vardır. Kardeşi Umut Özkan da kendisi gibi oyuncudur. Ufuk Özkan, 2005 yılında evlendiği Anadolu Ateşi dansçılarından Nazan Güneş ile de geçen yıl anlaşmalı olarak boşanmıştı.