43 yaşındaki oyuncu Tuğba Ünsal, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda sağlık durumunu hayranlarıyla paylaştı. Ünlü oyuncu, “Dün gece geçirdiğim FMF atağı neticesinde kaldırıldığım Maslak Acıbadem Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ederim. Hayatımın en zor gecesiydi. Elimi tutan ve acımı dindirmek için koşturan herkese kalbimden bir parça bıraktım. Bugün vücudumun atak sonrası perişan halinden sete de gidemedim” ifadelerini kullandı. 

Farah Zeynep Abdullah'ın muz isyanı! Sosyal medyada olay oldu Farah Zeynep Abdullah'ın muz isyanı! Sosyal medyada olay oldu

TRT'de yayınlanan 'Mehmed Fetihler Sultanı' dizisinde rol alan Ünsal, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sete gidemediğini belirtti.

Peki, FMF atağı nedir?

Ailevi Akdeniz ateşi olarak bilinen bu hastalık, göğüs, karın ya da eklemlerde tekrarlayan ağrılı inflamasyon ataklarıyla kendini gösterir. Kalıtsal olarak anne ve babadan geçen FMF, döküntü, ağrı ve yüksek ateş gibi belirtilerle ortaya çıkar.

Tuba Ünsal, yaşadığı zor anları sosyal medyada paylaşarak hem hayranlarının desteğini aldı hem de bu nadir hastalığa dikkat çekti.

Editör: Nigar Topcu