Bugün sabah saatlerinde Dallıca köyü Çakırlar Mahallesi'ndeki 3 katlı bir binada yangın çıktı. Evin köyden biraz uzak olması sonucunda geç fark edilen yangında ünlü oyuncu Şehsuvar Aktaş'ın babası ve üvey annesi hayatını kaybetti.

Yangının haber verilmesi sonucunda müdahale eden ekipler yangını ancak iki saatte söndürebildi. Yangında evin 2'nci katında oturan emekli astsubay Yücel Aktaş ile emekli memur Nesrin Aktaş çiftinin dumandan zehirlendiği tespit edildi. 86 yaşundaki Yücel Aktaş ile 83 yaşındaki Nesrin Aktaş'ın ünlü oyuncu Şehsuvar Aktaş'ın ailesi olduğu öğrenildi.

Şehsuvar Aktaş kimdir?

Türk film, dizi oyuncusu, tiyatrocu, çevirmen Şehsuvar Aktaş, 1964 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans ve doktora yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda iki yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılından bu yana çalışmalarını kurucularından olduğu tiyatrotem çatısı altında sürdürmektedir.

1988 yılında kendisi gibi oyuncu Ayşe Selen ile evlendi. 2000 yılında eşiyle birlikte Tiyatrotem'i kurdu. Kurdukları tiyatro topluluğunun "Lahana Sarma" adlı ilk oyunu 18 Ekim 2001 tarihinde 7. Uluslararası Eskişehir Festivali kapsamında dünya prömiyeri gerçekleştirdi.