ÖSYM'den flaş açıklama! Depremden etkilenen 4 ilde sınavlar iptal edildi

Depremden etkilenen 4 il için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'dan açıklama geldi. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da yapılması planlanan sınavlar iptal edildi. Adayların farklı illerden sınav merkezi seçmesi gerekecek..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerimiz ile bu illere bağlı ilçelerimizde MSÜ, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının yapılmamasına karar verdik" ifadelerini kullandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada ise, "Adayların farklı illerden sınav merkezi seçmesi gerekecek" bilgisi paylaşıldı.

Ersoy, "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya sınav merkezlerinde sınava girmek için tercihte bulunan adaylarımız; MSÜ sınavı için 1-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YÖKDİL/1 sınavı için 2-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YDS/1 sınavı için 8-9 Mart 2023 tarihleri arasında, TUS/1 sınavı için 1-8 Mart 2023 tarihleri arasında geç başvuru yapabilecektir. Bu illerde sınavların yapılamaması nedeniyle; daha önce bu illeri sınav merkezi olarak seçen adaylarımız, sınav merkezlerini değiştirmek zorunda olup Türkiye'deki diğer merkezlerden istediklerini sınav merkezi olarak seçebilecekler" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN