İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün kameralar karşısına geçerek Altılı Masa ile ilgili zehir zemberek açıklamalar yapması ve masayı dağıtması Türkiye'nin gündemini bir anda değiştirdi.

Akşener, yaptığı sert açıklamada 5 parti liderine çok sert çıktı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığının dayatıldığını söyledi.

Akşener, basın toplantısında aynı zamanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a da aday olun çağrısı yaptı.

Ancak Akşener'in bu çağrısı her iki belediye başkanı nezdinde karşılık bulmadı ve Ankara'da bir araya gelen iki belediye başkanı görüşme sonrası sosyal medyadan bir açıklama yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu'na yönelik tam desteklerini açıkladılar.

Türkiye'de siyaset Meral Akşener'in son basın toplantısındaki sözlerine kilitlenmişken, Akşener'in neden böyle bir harekette bulunduğu konusunda da kafalar karışık.

İşte bu konuyla ilgili MHP eski milletvekili Sinan Oğan'dan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili bomba paylaşım geldi.

Abdurrahman Dilipak uyardı: Siz Fethi kutlarken, Fuhşiyat lobisi her yerde! Abdurrahman Dilipak uyardı: Siz Fethi kutlarken, Fuhşiyat lobisi her yerde!

Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Sinan Oğan, iki tweet atarak ilginç bir iddiada bulundu.

Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesi sonrasında parlamentodaki çoğunluğun kaybedileceğini belirtti ve Meclis Başkanlığı ve komisyon başkanlıklarının önemli bir kısmının İYİ Parti'ye verilmesinin planlandığını iddia etti.

Oğan, yeni bir ittifakın şekilleneceğini ve bunun da AK Parti+MHP ve İYİ Parti'yle olacağını belirtti.

İşte Sinan Oğan'ın Twitter üzerinden yaptığı o paylaşımlar...

Meral Akşener 'in son hamlesi sonrası tüm senaryoları unutun. Şimdi size yepyeni bir siyaset senaryosu anlatacağım. Malumunuz başkanlık sistemi sonrası siyaset iki kutuplu, yönetim de parlamento ve cumhurbaşkanlığı olarak iki parçalı ama tek belirleyen noktasında. Şimdi;

Erdoğan'ın CB seçilmesi, kaybedilecek Parlamento çoğunluğunun sağlanması için meclis başkanlığı ve komisyon başkanlıklarının önemli kısmının İYİ partiye verilmesi planlanıyor. Yeni ittifak seçim sonrası parlamentoda olacak Cumhur İttifakı AKP+MHP+iP ittifakı şekline evrilecek!