Türk müziğinin "Baba"sı Orhan Gencebay, geçtiğimiz haftalarda eşi Sevim Emre Gencebay ile Baltalimanı'ndaki yalılarına giderken tekneden düşmüş ve yaralanmıştı.

Ciddi bir kaza geçiren usta sanatçı, geçtiğimiz gece düzenlenen Dijital Dünya'nın En'leri Ödül Töreni'ne katıldı. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Gencebay, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

79 yaşındaki sanatçı, kaza hakkında şunları söyledi:

"Evet, kötü bir kaza atlattık ama bir şey olmadı. Kafamızın üzerine düşmediğimiz için sorun yok. Sırtımın üstüne düştüm betona, kalıcı bir hasar oluşmadı şükürler olsun."

Orhan Gencebay, yeni projeler üzerinde çalıştığını ve müzik dünyasındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

"Ben gerekeni yapmaya hazırım"

Gencebay, "Müzik dünyası son zamanlarda çok değişti. Şu anki durumu anlatmak istersek müzik çökmedi ama üretim durdu bence. Müziğe gereken önem verilmiyor. Müzik sektöründeki ilgililer daha duyarlı olmalı." dedi.

Haluk Levent, Gazze için destek konseri verecek Haluk Levent, Gazze için destek konseri verecek

Gencebay, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ben gerekeni yapmaya her zaman hazırım. Sektör şu anda maddi olarak da manevi olarak da iyi değil. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz bu camiada iş bulabilecekler mi? Binlerce öğrenci mezun ediliyor ama çalışmak için iş bulunamıyor. 15-20 kişi var rahat geçinen maddi olarak. Ben de onlardan birisiyim. Benim ihtiyacım yok Allah'a şükür. Bu soruna çözüm bulmalıyız."