İktidara yakınlığıyla bilinen 79 yaşındaki sanatçı Orhan Gencebay, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un seçim kampanyasında kullanılan 'Sadece İstanbul' sloganıyla uyumlu yeni bir şarkı besteledi. Gencebay'ın, Murat Kurum'a "hediye" ettiği belirtilen seçim şarkısına özel bir klip de çekildi. Klipte, Kurum'un seçim kampanyasındaki ziyaretlerinden görüntüler ve İstanbul manzaraları yer aldı.

Murat Kurum, şarkıyı sosyal medya hesabından paylaşarak, "İstanbul'umuzun eşsiz güzelliğini anlatan Orhan Gencebay'ın şarkısını dinlediniz mi? Teşekkürler Orhan Baba." notuyla takipçileriyle paylaştı.

Tarihin Kültürüyle Dünyaya Bedelsin

Şarkının sözleri şu şekilde;

"İstanbul İstanbul büyük aşkımsın. Seni çok seviyorum sen muradımsın. İstanbul İstanbul şimdi İstanbul. Sadece İstanbul yeniden İstanbul. Türkiye'mizin göz bebeğisin.

Sen Allah'ın bizlere hediyesisin. Bütün dünyanın gözü var sende... Sen Rabbimin bizlere emanetisin. Her yanın cennetten bir köşe gibi. Sen iyinin güzelin alametisin. Dünyada bir eşin bir benzerin yok. Sen Allah'ın lütfu kerametisin... İstanbul İstanbul büyük aşkımsın. Seni çok seviyorum sen muradımsın. İstanbul İstanbul sen ne güzelsin.

Tarihin kültürünle dünyaya bedelsin. İstanbul dünyanın başkenti sensin. Sen tarihin en büyük efsanesisin. Türkiyem seninle gurur duyuyor. Ne mutlu sen hep bizimlesin. Adalar, Üsküdar, Beyoğlu, Fatih, Tarabya, Beykoz, Boğaziçi... Saymakla bitmez ki eşin yok senin. Tarihin kültürünle dünyaya bedelsin..."

Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş

Editör: Şevval Başçakır