Organize İşler filmi 20 Haziran Salı günü Star Tv ekranlarında yayınlanıyor. oyuncu kadrosu ve konusu ile yeniden izleyiciyle buluşan filmin oyuncuları arasında Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Özgü Namal, Cem Yılmaz ve Erdal Tosun yer alıyor. Film, İstanbul’da geçen bir dolandırıcılık hikayesini anlatıyor.

Filmin TV'de yayınlanması ile Evreşe nerede, Organize İşler kaç yılında çekildi, Bensu Soral, Başak Köklükaya, Berfin Erdoğan, Organize İşler imdb puanı gibi konular erak edildi.

ORGANİZE İŞLER FİLMİ KONUSU

Suçlarla dolu, karmaşık bir şehir olan İstanbul… Masumlar ve suçlular dirsek temasında, birbirlerine uyumlu bir tavırla hayatlarını idame ettirmektedirler. Süpermen kostümü giyip hayatını kazanmaya çalışan sıradan bir adam kendisini bir anda suç dünyasının göbeğinde bulacaktır. Suç dünyasının tam ortasında bir masuma aşık olacak, kendisi dahil herkesin kafasını karıştıracak ve bir şekilde hayatta kalmaya çabalayacaktır. İstanbul’da masumlar, suçlular ve ‘daha’ suçlular vardır.

ORGANİZE İŞLER KAÇ YILINDA, NEREDE ÇEKİLDİ?

Organize İşler filmi 2005 yılında vizyona girdi. Film için ortalama olarak 150 kişi çalışmıştır. Çekimler 7,5 hafta sürmüş ve 26 farklı mekânda çekilmiştir. Asım Noyan karakteri için oluşturulan ev 1500 m² büyüklüğünde bir otopark iken Yaşar Kartoğlu önderliğindeki ekip tarafından 250 m²lik bir eve dönüştürülmüştür. Bu işlem için 18 ton çelik kullanılmış ve filmden sonra sökülerek eski hâline getirilmiştir. Müslüm Duralmaz (Cem Yılmaz) karakterine ait mekânlar Saklıköy Country Club’ta çekildi. Tabut sahnesinde ise İzmir Ege Mahallesi kullanılmıştır. Ve ilk olarak Gece uçuşu bir film için kullanılmıştır. İlk kez 1:2,35 sinemaskop gösterim formatı uygulandı. Filmde yaklaşık olarak 170 kişi rol almıştır. Bu kişilerin 70 kadarı profesyoneldir.

ORGANİZE İŞLER OYUNCULARI

Yılmaz Erdoğan

Tolga Çevik

Demet Akbağ

Altan Erkekli

Özgü Namal

Cem Yılmaz

Erdal Tosun

Tuncer Salman

Öner Erkan

Oscar adayı Kuru Otlar Üstüne seyirci karşısında! Oscar adayı Kuru Otlar Üstüne seyirci karşısında!

Ersin Korkut

Ebru Akel

Cezmi Baskın

Salih Kalyon

Başak Köklükaya