İlk bölümü ile ekranlara kilitleyen Ömer dizisi sosyal medyanın gündemine oturdu. Büyük beğeni alan Ömer dizisi oyuncuları dikkatleri çekerken senaryonun İsrail yapımı olan Shtisel dizisi ile benzerliği de izleyiciden kaçmadı. Peki Ömer Dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler, Shtisel dizisi konusu ve oyuncuları. Shtisel dizisi nerede yayınlanıyor?

ÖMER DİZİSİ ÇALINTI MI?

Ömer dizisi, çalıntı değil ama bir uyarlama. İsrail yapımı olan Shtisel dizisinden alınma senaryosu. 2013 yılında İsrail'de yayınlanmaya başlayan, 3 sezon ve 33 bölüm süren Shtisel dizisi, 2018 yılında Netflix platformuna dahil olarak dünyaya açılmıştı.

SHTİSEL KONUSU NEDİR?

Shtisel dizisinin konusu; Kudüs'te gerçekleşen hikayede oldukça katı kuralları olan Ortodoks Yahudi bir ailenin yaşamı ve çektikleri zorluk anlatılıyor.

ÖMER DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Ömer dizisinde ise; yıllar sonra terk ettiği mahallesine geri dönen Gamze ve mahalledeki camii hocasının oğlu Ömer'in tüm imkansızlıklara rağmen tutunacakları aşklarını konu ediniyor

ÖMER DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?


Başarılı oyuncuları bir araya getiren dizide; Ömer'i Selahattin Paşalı, Ömer'in büyük bir aşkla bağlanacağı Gamze karakterini ise Gökçe Bahadır canlandırıyor.

Barış Falay'ın Ömer'in babası Reşat, Merve Dizdar'ın ablası Nisa karakterini canlandırdığı dizinin başlıca rollerinde Zerrin Sümer, Gülçin Kültür Şahin, Onur Bilge, Gamze Karaduman, Serpil Gül, Muharrem Türkseven ve Melike Güner de yer alıyor.