AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Özgür Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine sert bir şekilde tepki verdi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çelik, "CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhur İttifakı'nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye yanıt: Memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye yanıt: Memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir

Tanju Özcan 'Kılıçdaroğlu' sözleri sebebiyle disipline sevk edildi Tanju Özcan 'Kılıçdaroğlu' sözleri sebebiyle disipline sevk edildi

Özel'in Bahçeli'ye yönelik sözlerini eleştiren Çelik "Özel'in Cumhur İttifakı bileşenlerine 'suç ortağı' demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır." sözlerini kaydetti.

Çelik sözlerine, "Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir. Özel'in Cumhurbaşkanımızın iadeiziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz" şeklinde devam etti.

Editör: Nigar Topcu