AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nunyabancı bir medya kuruluşuna verdiği röportajda  Hamas’a dair  sözlerine ilişkin, "Esas mesele Hamas meselesi değil Netanyahu'nun soykırım ve katliam siyasetidir." diyerek dikkat çekilmesi gereken noktanın masum insanların hayatını kaybetmesi olduğunu söyledi.

Gündeme bomba gibi düşen kulis! Özgür Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim Gündeme bomba gibi düşen kulis! Özgür Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim

Bu açıklamaları yanlış açıklama olarak değerlendiriyoruz. Sivillere dönük saldırıları doğru bulmuyoruz ama gelinen noktada esas mesele Hamas meselesi değil Netanyahu'nun soykırım ve katliam siyasetidir. Hamas İsrail'in seçimlere izin verdiği bir partidir. Kazandığı için ona yasak getirdi. Bütün insanlık açısından görülen Netanyahu hükümetinin soykırımcı politikasına verilecek isimdir. Bu konuda Türkiye'nin bir birikimi vardır. Şu ana kadar sağdan ve soldan siyasi partiler arasında bir ayrım çıkmamıştır bu söz haricinde. Esas olan CHP'lilerin ne dediğine bakmak gerekir.

Editör: Gülşah Yıldız