AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katıldığı canlı yayın programında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın anlaşması hakkında açıklama yaptı.

Çelik, "Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor? Hangisine yalan söylüyor? Hangisini diğerine tercih ediyor?" dedi.

Selçuk Bayraktar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımı! Selçuk Bayraktar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımı!

Çelik'in açıklaması şöyle:

ÖMER ÇELİK: SAHTE MİLLİYETÇİLİK ÜRETMEYE ÇALIŞIYOR

Sahte bir Milliyetçilik üretmeye çalışıyor 14 Mayıs'tan sonra. Sahte bir muhafazakarlık üretmeye çalışıyor. Ama masada ortaklarıyla birlikte hazırladıkları bir sürü doküman var. Bütün o dokümanların karşısında bir mutabakatı tutuyor Zafer Partisi ile imzalıyor. Uçtan uca savrulan bir çizgi. Eğer bu açıklananlar doğruysa Zafer Partisi'ne vaat ettiği söylenen bakanlık ya da birtakım kurumlar söz konusuysa burada iki tane sonuç çıkıyor.

Bunlar bir deklarasyon yapmışlar. Devleti yönetirken bile 6-7 Cumhurbaşkanı yardımcısı neyse ortak karar verecekti. Onların mutabık olmadığı konuda kendi Cumhurbaşkanı adayları herhangi bir karar veremeyeceklerdi. Böyle bir projeleri vardı. Şimdi bu şekilde bir ittifaka imza atıyor. Buradaki ortaya koyulan söylemler o masadakilerin birçoğunun söylemleriyle tabana zıt şeyler.

"KILIÇDAROĞLU KİME YALAN SÖYLÜYOR?"

İkinci bir durum da şu; Kılıçdaroğlu, Türkiye'de herhangi bir makama gelirse bunun bir milli güvenlik sorunu yaratacağını söylüyordu. Açık bir şekilde ifade ediyorlardı. Şimdi çıktılar onlar da Kılıçdaroğlu ile ittifak yaptılar.

İttifak dediğimiz şey şudur; İttifak bazında, siyasi program bazında, siyaset yapma bazında bir tablodur. Dolayısıyla bugün Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor? Hangisine yalan söylüyor? Hangisini diğerine tercih ediyor?