Yarın Şanlıurfa'da Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yapılacak Süper Kupa maçına Sarı Lacivertliler U19 takımıyla çıkma kararı almıştı. Galatasaray A takımı ise bugün Şanlıurfa'ya geldi. Fenerbahçe'nin U19 takımının ise maça 3 saat kala otele giriş yapılacağı öğrenildi.

Sarı Kırmızılıların teknik direktörü Okan Buruk ve takım kaptanı Fernando Muslera Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu.

Okan buruk'un açıklamaları şöyle:

"Şanlıurfa'da çok anlamlı bir organizasyon. Bütün gelirlerin depremzedelerle paylaşılacağı bir maç. Üzerimize düşeni Galatasaray takımı olarak yapmaya hazırız. Maçın ne olacağını bilmesek de biz karşılaşma için hazırız. Taraftarımızla birlikte kutlamamızı yapmak istiyoruz. Gönül isterdi ki burada sarılarak poz verelim. Türk futbolunun tansiyonunun düşmesine ihtiyaç var. Biz Galatasaray olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Daha geçen sene bir deprem oldu. Hepimiz birlik olduk. Kazanan Türk futbolu olsun, Türkiye olsun. Biz programımıza göre devam ettik. Tam kadro geldik buraya. Yarın sahada olacağız. Bizi ne karşılarsa karşılasın, işimizi yapmaya çıkacağız. Karşımızda hangi rakip olacağı bizim için çok önemli değil. Rakibin kimle çıkacağını bilmiyoruz. Bunu maçtan sonra konuşabiliriz." '

'KURALLARI BELİRLEYEN BİZ DEĞİLİZ''

Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek

"Biz TFF'nin bildirdiği saatte burada olmak için varız. Maç oynanmazsa başka bir senaryoda ne uygulanıyorsa ona uyarız. Kurallar neyse ona göre üzerimize düşeni yapacağız. Yarın sahada olup, bizi izlemeye gelenlerle bir araya gelmek istiyoruz. Bizi uzun süredir bekliyorlardı. Maç olursa, olmazsa bir antrenman mı olur, ne olur bilmiyorum. Amacımız maçı oynamak. Biz kendi işimizi doğru bir şekilde yapmak istiyoruz. Kuralları belirleyen biz değiliz, TFF'nin koyduğu kurallara riayet etmemiz gerekiyor" diye konuştu. Gazetecilerin, ''Fenerbahçe'nin as takımla çıkmayacak olması sizi üzdü mü?'' sorusuna yanıt veren Okan Buruk, "Bunu özellikle söyleme nedenlerimden biri, biz bu mutluluğu havaalanında yaşadıysak Fenerbahçe de yaşayacaktı. Bu insanları mahrum etmemek değerliydi. Ben duygulandım. Galatasaray, Şanlıurfa'ya gelmiş, inanılmaz bir mutluluk var. Hala otelin önündeler. Bu çok değerli. Bu ateşi söndürmemiz gerekiyor. Dün de maalesef bir Galatasaray taraftarı, yanında 14 yaşındaki kızıyla darp edildi. Bunların önüne geçmek için, özellikle bizim, burada duran insanların doğru mesaj vermesi gerekiyor. Biz ülke olarak aileyiz, kardeşiz. Ağabey kardeş, baba oğul farklı takımı tutabiliyor. Bu ortamda birbirimize daha çok sarılmalıyız. Keşke burada, sahada beraber olsaydık. Bunu hep dile getiriyorum. Benim isteğim bu olurdu."

Galatasaray'ın her zaman kupayı kazanmak için oynadığını ve yarın da bunun için mücadele edeceklerini belirten Muslera, Fenerbahçe'nin as takımla çıkmamasının üzücü olduğunu ve taraftarlara güzel bir futbol izletmek istediklerini sözlerine ekledi. 

Editör: Amine Ebrar