Öğretmen atama takvimi, öğretmen adayları tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Her sene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atama başcuruları alınıyor. Bu sene de öğretmen atamaları için kontenjan ve branşlar gibi detaylar bekleniyor. Peki, 2023 öğretmen atamaları ne zaman?

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 45 bin yeni öğretmen ataması yapacakları ve atanacak öğretmenleri, öncelikli olarak depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendirecekleri yönündeki açıklamasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

45 bin yeni öğretmen atama kararının ülkeye, millete ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Özer, 'Atama takvimi ve branş dağılımını en kısa sürede açıklayacağız. Eğitim ailemizin her zaman yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum' ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ VE BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

2023 YKS ne zaman? Üniversite sınavına kaç gün kaldı? YKS sınavı tarihi ve saati 2023 YKS ne zaman? Üniversite sınavına kaç gün kaldı? YKS sınavı tarihi ve saati

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde 45 bin öğretmen takviminin detaylarının açıklanması ve kadro branş dağılımının da kamuoyuna duyurulması bekleniyor.