Ümit Özdağ: 20 yıl sonra Erdoğan'ı kimse hatırlamayacak! Ümit Özdağ: 20 yıl sonra Erdoğan'ı kimse hatırlamayacak!

SOL Parti Twitter’dan paylaşım yaparak açıklamada bulundu. Sol Parti açıklamasında, “28 Mayıs Çağrımız” diyerek, “Ülkenin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumluluk anlayışıyla AKP rejimini yenmek için Kılıçdaroğlu’nu destekliyor; en az 2 milyon oyu sandıkta korumayı taahhüt ediyoruz. Yarınımızı ırkçı sağ anlayışlara teslim etmeyecek bir mücadeleye söz veriyoruz” notunu düştü.

SOL Parti’den yapılan “AKP Rejimini Yenmek İçin Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekliyoruz!” başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Seçimlerde ülkemizi ve ülkemizin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumlulukla mücadelemizi sürdürüyoruz. 28 Mayıs’ta da siyasal İslamcı faşizme son vermek için Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye devam edeceğiz. Bu kötülük imparatorluğuna hayır diyen gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm emekçileri ve ezilenleri sandığa gidip oy vermeye çağırıyoruz. Birleşirsek başarabiliriz!

SOL PARTİ: 2 MİLYON OY BİZDE

En az 2 Milyon oyu SOL Parti olarak koruyacağımızı taahhüt ediyoruz. Tüm muhalefet güçlerini SOL Partinin bu kampanyasına destek vermeye çağırıyoruz. Birlikte bir dayanışmayı geliştirerek muhalefetle koordinasyon içinde tek bir sandığın boş kalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.

Öte yandan da bilinmeli ki halkın hiçbir talebini dikkate almayan, sığınmacı karşıtlığını kışkırtarak milliyetçi, sağ bir eksene sıkışan muhalefet anlayışıyla ülkenin ekonomik ve sosyal krizlerinin aşılamayacağı açıktır. SOL Parti, etnik ve mezhepsel temelli ayrışmalar üzerinden yükselen gerici faşist siyasetler karşısında mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. Ezilen halkların toplumsal taleplerinin; kardeşçe bir arada yaşamalarının sesi olacaktır”