O lider Meral Akşener'i Cumhur İttifakı'na davet etti!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı açıklamalar sosyal medya gündemine bomba gibi düştü. Açıklamaların ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Siyaset gündemi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla çalkalanıyor. Herkes altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını öğrenmek için beklerken Millet İttifakı'nın toplantısının ardından gözler Akşener'e çevrilmişti. Bugün kameraların karşısına geçerek tarihi bir açıklama yapan Akşener'in o sözlerinin yankıları devam ediyor. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den de dikkat çeken bir açıklama geldi. İşte detaylar...

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, depremzedelerin yaralarının sarılmasına öncelik vereceklerini belirtti. Partililerle deprem bölgesini ziyaret etmeyi sürdüreceklerini kaydeden Destici, hayat normalleşinceye kadar bölgede olacaklarını ifade etti. Bazı kişilerin deprem fırsatçılığı yaparak ev kiralarını artırdığını belirten Destici, "Bunlarla ilgili Adalet Bakanlığımız açıklama yaptı. Gerekli cezai işlemler yapılacaktır. Bunlara fırsat verilmeyecektir ve verilmemesi gerekir." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SOL Parti ve Türkiye İşçi Partisi ile görüştüğünü hatırlatan Destici, Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki günlerde HDP ile de görüşebileceğini dile getirdi.

Akşener'in, altılı masanın aday belirleme sürecine yönelik açıklamalarına değinen Destici, "Başından beri İYİ Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu'nun kazanamayacak aday olduğunu ifade etti. Kazanacak bir cumhurbaşkanı adayının gösterilmesi gerektiğini hep ifade etti." diye konuştu.

Akşener'i Cumhur İttifakı'na davet etti!

Destici, "Onun bu açıklaması şunu gösterir ki, artık İYİ Parti, altılı masada değil. Ya yoluna kendisi devam edecek ya da Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederse bundan memnuniyet duyarız. Daha önce de Cumhur İttifakı'nın genişlemesine çok sıcak baktığımı ifade etmiştim." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN