CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in "Genel Başkan" adaylığını açıklaması sonrası sert bir eleştiride bulundu.

Barış Yarkadaş, X adlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Özgür Özel’in basın açıklamasına katılan vekillerin sayısı beklenenin çok altında…" dedi.

Yarkadaş, "Ve diğer arkadaşlar: Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındıktan sonra mı fark ettiniz kötüye gidişi?" diyerek, "Samimi bir özeleştiri bekliyoruz. Partiyi yıllarca siz yönettiniz, şimdi kime neyi şikayet ediyorsunuz? Değişim istiyorsanız işe kendinizden başlayın ve vekillik dışındaki tüm görevlerinizi bırakın… Hiçbir kurula aday olmayacağınızı da ilan edin…" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'in parti kültürünü paspas ettiğini söyleyen Yarkadaş, "Bu yüzden CHP’yi yönetemez zaten… Bu çarpık bakışa kimse prim vermez. CHP Genel Merkezi, il kongrelerinde tüm adayların özgürce konuşması için bir genelge yayımlayacak." diye yazdı.

Devlet Bahçeli, MHP kadrolarının emniyetteki tasfiyesinden rahatsız Devlet Bahçeli, MHP kadrolarının emniyetteki tasfiyesinden rahatsız

Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

Özgür Özel’in basın açıklamasına katılan vekillerin sayısı beklenenin çok altında…

39 milletvekilinin ittifaka verilmesini onaylayan, el kaldıran ve itiraz etmeyenler, kime neyi şikayet ediyor? Hepiniz oradaydınız… Vekil listesini ben mi yazdım?

“Vera’nın babası” 7 dönemdir vekillik yapan “değişimciler”in aklına bugün mü geldi? Biriniz fedakarlık yapıp aday olmasaydınız! Çok ayıp…

10 MART 2018’de yapılan tüzük kurultayında “Kılıçdaroğlu’na sınırsız yetki” verilmesi için el kaldıran ve “üyeye dayalı ön seçimin yapılması” maddesine canhıraş bir biçimde itiraz eden tüm vekiller bugün toplantıya katılmış. CHP Genel Merkezi, tüzük kurultayının görüntülerini yayınlamalı ve kimin hangi maddeye oy verdiğini göstermelidir. Ön seçim isteyen ve Kılıçdaroğlu’na sınırsız yetki verilmesine itiraz edenler hakkında düzenlenen “Grubun Uyumunu Bozanlar” raporu ile raporun altındaki imzalar da açıklanmalıdır. Biz her şeyi bizzat yaşadık. O günleri hiç unutmayacak ve her zaman hatırlatacağız.

“Ön seçim” için “oyuncak” diyenlerin bugün ön seçimden bahsetmesi aklımızla alay etmektir. Hiçbir inandırıcılığınız yok…

Özgür Özel’e çağrı: 10 Mart 2018 tarihinde yazılan tüzük kurultayında ön seçimin kaldırılması için neden “Kaldırılsın” oyu verdin? Ve diğer arkadaşlar: Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındıktan sonra mı fark ettiniz kötüye gidişi? Samimi bir özeleştiri bekliyoruz. Partiyi yıllarca siz yönettiniz, şimdi kime neyi şikayet ediyorsunuz? Değişim istiyorsanız işe kendinizden başlayın ve vekillik dışındaki tüm görevlerinizi bırakın… Hiçbir kurula aday olmayacağınızı da ilan edin…

24, 25, 26, 27 ve 28. dönem Milletvekili Özgür Özel: "Milletvekilleri, belediye başkanları için 3 dönem kuralı getirilecektir…”

ÖZEL PARTİ KÜLTÜRÜNÜ PASPAS EDİYOR

Özgür Özel, “TBMM Grubu Kılıçdaroğlu’nun yetki alanında değil” diyor. Bugünkü yazımda bu çarpık bakışa yer vermiştim. Özel, parti kültürünü paspas ediyor. Bu yüzden CHP’yi yönetemez zaten… Bu çarpık bakışa kimse prim vermez.

Özgür Özel’in basın toplantısına katılan vekillerin listesi… Toplantıyı izleyen bir gazeteci yolladı… Özel’le birlikte toplam 25 kişi… Beklenenden çok çok az…