Numan Kurtulmuş'tan Altılı Masa'ya çarpıcı ifadeler

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti döneminde milli savunma sanayiindeki gelişmeleri vurguladığı konuşmasında sözü Altılı Masaya getirerek belli konularda fikirleri olmadığını ve 'Cumhurbaşkanlığı makamını dedikodu makamı, sohbet makamı' zannettiklerini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda AK Parti Ordu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ve Vefa Buluşması programına katıldı. Kurtulmuş konuşmasında Ak Parti döneminde milli savunma sanayiindeki gelişmelere değinerek; “AK Parti'nin 20 yılda gerçekleştirdiği en büyük hizmet vesayet sistemini geride bırakmış olması ve Türkiye'de özgüven inşasını gerçekleştirmiş olmasıdır. Şimdi Allah'a çok şükür Türkiye milli savunma sanayinde yüzde 80 yerlilik oranına gelmiştir. Peki, dün Türkiye'ye bir uçağı, yaptığı uçağı yaptırmayanlar bugün nasıl oldu da Türkiye yüzde 80'ler seviyesinde yerlilik ve millilik oranına geldi?” dedi.

Konuşmasında Altılı Masa ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş,

“Birileri içeriden bu yürüyüşün, güçlü yürüyüşün akamete uğraması için hesap üstüne hesap yapıyorlar. Bakıyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları çok güçlü bir şekilde yürüyecek, bu yürüyüşü inkıtaya uğratmak için masalar kuruyorlar, altılı masalar. Kaç kere toplandıklarını ben unuttum. İki senedir konuşuyoruz, toplan Allah toplan, konuş Allah konuş. Yemek ye, çay iç, kahve iç, hangi sonuca ulaştınız? Mesele 6 artılı masanın bir aday belirleyememesi değildir. Mesele bir fikir etrafında toparlanamamış olmalarıdır. Bizim yolumuz belli, istikametimiz belli, Türkiye yüzyılı hedefi etrafında yürüyüşe devam edeceğiz. Bu 6 artılı masaya soruyorum, sizin ana istikamet neresi? O partililere sorun, mavi vatan konusunda bir fikirleri var mıdır? Terörle mücadelede konusunda fikirleri var mıdır? Hayır. Bu beyler Cumhurbaşkanlığı makamını dedikodu makamı, sohbet makamı zannediyorlar. Cumhurbaşkanlığı makamı güçlü ve büyük Türkiye’nin en önemli icraat makamıdır” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN