Oyuncu Tamer Karadağlı'nın DT Genel Müdürlüğü'ne atanmasıyla başlayan istifa furyasına rapçi Norm Ender'den tepki geldi. Ender, Karadağlı'ya gösterilen tepkiyi 'ayarsız' olarak niteleyip "Bu öfkenin zerresi Atatürk'e yapılan saygısızlık için Disney'e gösterilmedi. Utanın! Bu tepkilerin bile, tamamen kişisel çıkarlarla ilgili olduğunu düşünüyorum" paylaşımını yaptı.

Oyuncu Tamer Karadağlı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü’ne atanması sanat camiası ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Tartışmalar devam ederken kurumdan da art arda tepki istifaları gelmeye devam ediyor.

Eleştirilere sebep olan atama kararı ardından rapçi Norm Ender'den Karadağlı'ya destek geldi. Ender, Karadağlı'ya gösterilen tepkinin 'ayarsız' olduğunu belirtip kişisel çıkarların devreye girdiğini kaydetti.

'BU TEPKİYİ DİSNEY'E GÖSTERMEDİNİZ'

Ender'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Bababa! Tamer Karadağlı'ya sergilenen ayarsız öfkenin zerresi, Atatürk'e yapılan saygısızlık için Disney'e gösterilmedi. Utanın! Sanat camiasında gerçekten samimi ve bağımsız insan çok az. Ben artık bu tepkilerin bile, tamamen kişisel çıkarlarla ilgili olduğunu düşünüyorum."

Editör: Nigar Topcu