Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programları yapıyor. Son programında ise Nihat Hatipoğlu'na regl sorusu geldi. Nihat Hatipoğlu merak edilen sorunun yanıtını verdi.

"Efendim hanımların çok sorduğu bir soru var onu sizinle paylaşmak istiyorum" diyen Nihat Hatipoğlu devamında şunları söyledi:

"Diyorlar ki özel durumlarda kadınlar ne yapmalılar? Özel durum regl yani regl günleri 3 günden az olursa özür kanıdır istihaze dediğimiz özür kanıdır yani ibadet yapabilir. 10 günden fazla olursa özür dileyerek söylüyorum kadınların aybaşı adeti devam ederse 10 günden fazla olan şey özür kanıdır, namaz tutar, oruç tutar ibadetini yapar. 3 gün ve 10 gün arasındaki akıntılar adet kanıdır."

"EŞİYLE YAKINLAŞMAK..."

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bu süreçte "Namaz kılamazlar... Adet sürecinde namaz kılmaz, affedilmiştir" ifadelerini kullandı.

Cemal Enginyurt'tan, Özgür Özel'e emekli çağrısı ardından Ekrem İmamoğlu'na ziyaret Cemal Enginyurt'tan, Özgür Özel'e emekli çağrısı ardından Ekrem İmamoğlu'na ziyaret

Ünlü ilahiyatçı "Özür dileyerek söylüyorum adet halinde eşiyle yakınlaşmak da haramdır. Kadın regl olduysa bunu paylaşması gerekiyor" dedi.

Editör: Aliye Tulum