Son zamanlarda Halk TV'de katıldığı programlarla dikkat çeken Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü açıklamasına destek verdi. Karaca, teklifi 'son derece olumlu ve umut verici' olarak değerlendirerek CHP Lideri'ni tebrik etti.

Karaca'nın sosyal medyadan yaptığı açıklaması şöyle: Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtülü kadınların eğitim kurumlarında ve kamusal alanda 'bir daha asla' engellenmemeleri, hak kaybına uğramamaları için yaptığı yasal zemin oluşturma teklifi son derece olumlu ve umut verici.Kendisini tebrik ediyorum. Normalde temel hak ve özgürlükler için yasa düzenlemesi gerekmez. Ama Bir ülkede böyle dramatik bir ihlal sözkonusu olmuşsa, tekrarlanmaması için yasal düzenleme yapmak pekala gerekebilir, gerekiyor.

Kılıçdaroğlu ne demişti?

Kılıçdaroğlu, dün akşam saat 21.00'da bir video yayımlamıştı ve bugün başörtüsü sorununu sonsuza dek çözecek bir yasa teklifi vereceklerini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu, söz konusu yasa tasarısının bir 'samimiyet turnusolu' olacağını ifade etmişti. Kılıçdaroğlu'na Altılı Masa ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'dan destek gelmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise henüz bir açıklamada bulunmadı.